در اوج !

آن گاه که از تمامی خواسته هایش گذشت و ذره ای هواپرستی و خویشتن دوستی از خود به جای نگذاشت و حاضر شد از هستی اش بگذرد و عزیزترین کسش را به قربانگاه  ببرد  و با دست خود  قربانی  کند،   مهر  بندگی  حقیقی بر پیشانی اش نقش بست و شد ابراهیم، ابرهیم خلیل الله!

حضرت ابرهیم (علیه السلام) وقتی اسماعیلش را که تمام هستی اش بود، به قربانگاه می برد، در معرض سخت ترین پیچ معرفتی قرار می گیرد؛ از هستی خویش گذشتن و کارد بر حلق اسماعیل گذاشتن یا به خودپرداختن و اسماعیل را نگه داشتن! دوراهی تلخی است. در چنین دو راهی هایی مسیر حقیقی انسان ها رقم می خورد. یک طرفش به نور و طرف  دیگرش به تاریکی ختم  می شود.  طرفی به جاده و طرف دیگر به دره! این جاست که انتخاب معنا پیدا می کند ؛ فرقی  هم  نمی کند شخص ، ابرهیم (ع)باشد یا  نمرود،موسی (ع)باشد یا فرعون؛ علی (ع)باشد یا معاویه ...این انتخاب است که ابراهیم را ابرهیم می کند و نمرود را نمرود! آنچه امام علی (ع)راعلی کرد و معاویه را معاویه ، انتخاب آن ها بود.

و ابراهیم از معرکه ی آزمون نفس گیر بندگی با انتخابی درست و به جا ، با سر بلندی بیرون آمد و به انسان ها     ثابت کرد که دردو راهی های سخت و شک بر انگیز، هر راهی را که در آن تسلیم محض معبود معشوق وزیر پا گذاشتن خواسته های نفسانی ،دیده می شود ، راه حق و سعادت و هر چه غیر از آن باشد ، راه باطل و شقاوت خواهدبود.  

/ 1 نظر / 18 بازدید
طراحی وب و بنر تبلیغاتی

باسلام ، آیا به دنبال یک وب سایت یا انجمن تخصصی با دامنه اختصاصی هستید ؟ ما به راحتی می توانیم با کمترین قیمت ممکن برای شما وب سایت و یا انجمن تخصصی به صورت حرفه ایی برای شما طراحی کنیم برای باخبر شدن از تعرفه ها می تونید با ایمیل یا شماره زیر تماس بگیرید weblognet@yahoo.com , 09175519630, انجمن ساخته شده توسط ما www.2forums.ir , همچنین ما می تونیم با کمترین قیمت برای شما بنر تبلیغاتی طراحی کنیم برای دیدن نمونه بنرها به سایت زیر مراجعه کنید و همچنین می تونید با ایمیل و یا شماره قبلی تماس بگیرید www.b.2forums.ir