مشت های کشیده !

خوب شد که دست روی ماشه نر فت و خون ها مثل سیل جاری نشد و خانه ها و ساختمان های شهری به تل خاکستر تبدیل نگشت اما نباید از نظر دور داشت با این که هیچ اتفا قی ظا هرا نیفتاده ، بدون شک تا این جای ماجرا  سوریه برنده است از هر جهت؛ هم از جهت آ مادگی اش برای مقاومت ، هم از نظر برنامه ریزی دقیق وچینش های نیروهای نظامی وامنیتی وآرایش نظامی  ونیز سیاست گذاری های جزیی و کلان جهت دفع  شر در حال وقوع به ویژه سیاست شخص بشار اسد !

حاج حسین ، پدر عزیز تر از جانم ، در چنین مواقعی  به تناسب ، مثلی را برای ما می گفتند که من هر چه می گذرد به درستی و حکیمانه  بودن آن  بیشتر  می رسم و اعتراف  می کنم . ایشان می فر مود : "آدم باید همیشه مشتش را در مقابل دشمن با لا بیاورد و بکشد ولی فرود نیاورد !مگر این که مجبور شود ." منظورش این بود که باید دشمن را تهدید کرد اما نه آن گونه که او مقدار توان تورا کاملا بفهمد چه قدر است . اگر مشتت را کشیده باشی و نزنی ، تهدید کردی ولی نهایت توان تو برای دشمن  معلوم نیست اما اگر مشتت را به محض بالا آوردن ، فرود بیاوری ، نهایت توان و قدرتت را به دشمن نشان دادی واین بزرگ تر ین اشتباه است چراکه او براساس مقدار توانت ، جهت چیره شدن بر تو ،توطئه ای طراحی و نابودت می کند.

آمریکا در طی همین یکی دو هفته ی اخیر ، مشتش را فرود آورد لذا دستش برای همه رو شد ! اما سوریه از همان اول تا حال مشتش را بالا آورداما فرود نیاورد . وهمین امر به  تنهایی برای پیروزی سیاسی سوریه در مقابل مخالفان داخلی و خارجی اش کافی است ! 

/ 1 نظر / 18 بازدید
محمد مهدی صادقی

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما استاد عزیز. وبلاگ جامع وخوبی دارید ازشما ممنونم. شاگرد شما محمد مهدی صادقی/کلاس 106/دبیرستان ماندگار شیخ صدوق. آدرس وبلاگ من :sadeghi-m.lxb.ir