کیمیای مهر !

برای کسانی مثل من که فصل ها ، جریانات تاریخی ، زمان ها ی خاص و... را بایکی از حواس ظاهری یا باطنی می شناسند، مهر بوی خاصی دارد . بوی کتاب ,دفتر ,نیمکت , تحصیل , عشق و...بویی کاملا متفاوت ! بوی کتاب ودفترش را نمی شود با بوی کتاب ودفتر ماه های دیگر حتی آبان وآذر یکی دانست ! مدرسه در مهر یک معنای دیگری دارد , صندلی ونیمکت ماه مهر با همه ی صندلی ونیمکت های ماه های دیگر وجاهای دیگر اساسا فرق دارد .

اگر سرتا سر سال مشغول علم آموزی و دانش افزایی باشی , تحصیل مهر , تحصیل دیگری است .عشق مهر را باعشق های دیگر با ید فرق گذاشت . گرچه مهر , مهر است اما روز اول مهر , چیز دیگری است .همه ی زیبایی های ماه مهر به روز اول آن است . !

پاییز فصل زرد شدن واز رویش افتادن است .فصلی که در حقیقت جدا کننده ی رونق وزیبایی از باغ وطبیعت است ،این چیزی است که ظاهر بینان از آن می فهمند . مهر به پاییز اعتبار می بخشد و رونق رفته اش را به آن باز می گرداند . با وجود مهر نمی توان پاییز را فصل زردی ، پژمردگی ، نا امیدی وگرفتگی دانست .

مهر ، پاییز را دوباره بهاری می کند ؛ بهاری متفاوت با بهار آغاز سال! سر سبزی ، رویش ، باران و طراوت بهار مهر را بهار فروردین واردیبهشت ندارد! شکوفه ها و گل های رنگارنگ بهار مهر را در بهار سال ندیدم. شاید بتوان گفت این خاصیت مهر است که هر چیزی را کیمیا وار بالا می برد وارزش می دهد، مگر همین مهر نبود که روایتگر راستین وبا وفای بزرگ ترین حماسه ی تاریخ انقلاب اسلامی گردید ونام و جایگاه شهید و شهادت وایثار و...را بار دیگر در مکتب علوی زنده کرد؟!

با مهر می توان به همه جا رسید ! مهر بر مهر ورزان مبارک باد!   

/ 3 نظر / 17 بازدید
Nafas

سلام دوست عزیز..[چشمک] وب خیلی خوب و قشنگی داری ...امیدوارم همیشه موفق باشی خوشحال میشم به وب منم سری بزنی...نظر فراموش نشه..مرسی..[چشمک][قلب][گل][گل]

محمد

سلام دوست عزیز با یک مطلب کوتاه و بسیار زیبا با نام: آیا از جن باید ترسید؟، به روز هستیم پیشنهاد می کنم حتما مطالعه کنید.منتظر نظرت در رابطه با سایت هستم.

میهن کرک

سلام خداییش سایت خوبی داری. یه سر به من بزن تا با هم تبادل لینک کنیم. نظر یادت نره.منظرتم. http://mihancrack.ir