آهای مسلمان !!!

این  روزها ،مصر  در بد ترین  شر ایط  به  سر  می  برد . آتش پشت آتش ، کشته پشت کشته و در گیری پشت در گیری !بین دو گروه مسلمان ؛ ارتش مصر واخوان المسلمین . تعداد کشته های اخیر بسیار بالاست .هیچ کدام از این دو گروه هم دست بردار نیست . هر یکی دیگری را متهم به اغتشاش ، تشنج وتخریب می کند . او ضاع بسیار وخیم است .

در  عراق  هم وضع اسفبار است . در گیری خونین و وقوع انفجار های مهیب به بهانه های واهی فر قه گرایی همچنان روزانه ، عده ای را به کام مرگ می کشاند .

در  سوریه   شدید ترین  جنایات  صورت می گیرد . آدم کشی ، جنایت ، تجاوز وغارت ، امر عادی به حساب می آید . روز روشن عده ای از خدا بی خبر در جلوی چشم فرزند پاک  ومعصوم ، پدر ومادرش را به فجیع ترین وضعی می کشند ، شکم مادر رامی درند وجنین را از شکم مادر بیرون می آورند وسر مادر ونوزادش را بی رحمانه از تن جدا می کنند .

در فلسطین  مدت ها  پیش ، بد ترین درگیری ها بین دو جنبش معروف  حماس  و فتح ، این کشور اشغالی را به بحران داخلی غیر  قابل  مهار  تبدیل کرده بود .در همه ی این در کشور ها ، در گیری وجنگ ، بین مسلمانان با افوام دیگر نیست آن چنا ن که در میانمار شاهد هستیم . در میانمار جنگ وخون ریزی بین مسلمانان و بودایی ها گر چه تلخ است وگزنده اما  هر گز  به تلخی درگیری های سخت بین مسلمانان با یکدیگر نمی رسد! آیا  این  تلخ  نیست  که  مسلمانی  ، مسلمان  دیگر  ر ا به شدید ترین صورت ممکن بکشد؟ چه گونه می توان باور کرد؟! چرا  این  همه  قساوت ، این همه تفرق وتشتت ؟ پس شعار "یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا " چه شد؟ غیرت مسلمانی کجا رفت؟!

/ 0 نظر / 19 بازدید