اربعین،حقیقتی سحرنما!

این تنهاآنتوان بارا، نویسنده ی معروف مسیحی معاصر نیست که بادیدن سیل خروشان دریای عشاق به سمت کعبه ی دل ها در اربعین، از روی حیرت و شگفتی غیر طبیعی، اربعین را به سحر و جادوی ویژه ی الهی تشبیه کرده است! کیست که مسیر نجف تا کربلا و حتی اطراف این دو شهر را ایام اربعین دیده یا توصیفش را شنیده باشد، اما شیدایی وصف ناشدنی کبوتران عاشق، سر تا پای وجود او را شگفت زده ننماید؟ با کدام حسابگری عاقلانه می توان این ابراز ارادت را ارزیابی کرد؟آیا اصولا عقل را یارای به تصویر کشیدن چنین صحنه های عاشقانه ی هرگز دیده و شنیده نشده هست؟ اگر قطره توانست از دریا حکایت کند، بی تردید روایتگری عقل از عشق امکان پذیر است!

 اربعین حقیقتی است سحر نما؛ واقعیتی است جادوگرانه! هیچ چشم بندی در آن نیست، عین حقیقت و واقعیت است اما آن قدر درجه و جایگاه ظهور و بروز آن بالاست و برد معرفتی فوق تصوری دارد که نمی توان و نباید آن را حقیقتی مثل سایر حقیقیت ها دانست. این جاست که چاره ای جز تصویرگری ماورایی از این عینیت ملموس، وجود ندارد. امروز اربعین، بزرگ ترین بلند گوی  کربلا و عاشوراست وکوبنده ترین زبان برای مبارزه با هر گونه انحراف و تحریف در حقیقت روشن تاریخ پر فراز و نشیب اسلام! امروز شاید هیچ سلاحی قدرتمندتراز همایش اقیانوسی اربعین حسینی،هیمنه ی پوشالی جریان های تکفیری به ویژه داعش  را به چالش نکشیده واقتدارجریان ناب اسلام محمدی رابه نمایش نگذاشته است!

کاش ما نیزقطره وار به آن سیل خروشان می پیوستیم.

/ 1 نظر / 24 بازدید
طراحي سايت

سلام دوست عزيز ايا دوست داري که يه سايت داشته باشي ، ما ميتونيم با کمترين قيمت و بهترين کيفت هر نوع سايتي که بخواي در کمترين زمان براي شما طراحي کنيم . براي تماس با ما از راه هاي زير اقدام کنيد Tel : 09175519630 Mail : Mrdarvishi[at]Yahoo.Com